MENU

KATEGORİLER

Dragon Blood Nedir?

Dragon Blood - Ejderha kanı ağacı, sağlığa faydaları ile bilinen ve yüzyıllardır yerliler tarafından kullanılan bir ağaç türüdür. Hidrokolorid ve Alkaloid Taspi maddesinin, anti-enflamatuar, yara iyileştirici ve anti-bakteriyel özelliği vardır.Dragon Blood- Ejderha Kanı Ağacının  ana vatanı Kuzey Atlantik okyanusundaki Kanarya adaları, Cape Verde adası ve Madeira adalarıdır. Hint okyanusu iklimine uygun olan bu ağaç ilginç yapısı ile dikkat çekiyor.

Dragon Blood - Ejderha kanı ağacı, sağlığa faydaları ile bilinen ve yüzyıllardır yerliler tarafından kullanılan bir ağaç türüdür. Hidrokolorid ve Alkaloid Taspi maddesinin, anti-enflamatuar, yara iyileştirici ve anti-bakteriyel özelliği vardır. Uzun yıllardan beridir ağaçtan akan kana benzeyen sıvı dezenfekte amacı ile kullanılıyor. Bu kırmızı sıvı, anemi riskini azaltmaya yardımcı oluyor. Cilt sorunlarının çözümünde de bu kırmızı sıvıdan yararlanılmıştır.

Ejderha kanı ağacı, endüstriyel alanda kullanılmaya başlandığından beri sayısında azalma görülmüştür.

Bunun yanında kozmetik alanında, tıpta ve boya – cila olarak kullanılmaya devam ediliyor. Alternatif tıpta ise, kanama, morluk ve kaşınma gibi sağlık sorunlarını çözmede yardımcı olur.

"Hint okyanusu iklimine uygun olan Ejderha kanı ağacı, her mevsim yeşil kalabilen bir ağaç türüdür. İnsan sağlığına faydaları ile bilinen bu ağaç, yaralandığı zaman gövdesinden kırmızı bir sıvı akar. Bu nedenle ağaca ejder ağacı, çıkan sıvıya ise ejderha kanı denmiştir.